Procedura kalibrace Linkse

K tomu, aby Links při prohlížení stránek zobrazoval bezvadně, je nutno provést krok po kroku popsanou nastavovací proceduru. Následuje monoskop, který je k nastavení potřeba:

Monoskop

1.Nastavte "Nastavení -> Video nastavení -> Uživatelská gamma" na hodnotu 1.0
2.Vypněte "Nastavení -> Video nastavení -> Zapnout korekci poměru stran"
3.Nastavte "Zobrazení -> Html nastavení -> Zvětšení všech obrázků (%)" na hodnotu 100.
4. Kontrast na 0 Nastavte "Kontrast Kontrast" na minimální hodnotu.
5. Nastavte jas Nastavte "Jas Jas" na nejvyšší úroveň, při které ještě černá stále zůstává černou. Nastavte na zlom černé Napomoci vám k tomu může černobílý klín (kde světelný výstup je přímo úměrný vodorovné poloze) v dolní části monoskopu, nebo můžete zmenšit vodorovný rozměr obrazu na ovládacích prvcích monitoru a zkoumat černou při kraji obrazovky.
6. Nastavte kontrast Nastavte "Kontrast Kontrast" tak, jak vám to vyhovuje.
7.Upravujte "Nastavení -> Video nastavení -> Červená, Zelená, Modrá display gamma", dokud vnitřní obrazec monoskopu nebude vypadat takto: Takto má správně vypadat střed monoskopu Červená gamma ovlivňuje červené pole, zelená gamma zelené pole, modrá gamma modré pole. Když je pravá část pole určité barvy příliš tmavá, zvětšete příslušnou gammu. Když je moc světlá, gammu snižte. Bílé pole je zde pouze pro kontrolu. Jemné proužky v levé části pole by neměly být vidět. Pokud je vidíte, vzdalte se od obrazovky nebo si sundejte brýle.
8.Nastavte "Nastavení -> Video nastavení -> Uživatelská gamma" podle návodu přiloženého v dialogovém okně.
9.Zapněte "Nastavení -> Video nastavení -> Zapnout korekci poměru stran"
10.Nastavte velikost obrazu na monitoru tak, aby se právě vešel na obrazovku.
11.Nastavte "Nastavení -> Video nastavení -> Poměr stran" tak, aby bílý kruh monoskopu byl přesně kruhový.
12.Pokud používáte monitor s obrazovkou, nastavte "Nastavení -> Video nastavení -> Optimalizovat výstup pro obrazovku". Pokud používáte plochý monitor LCD, vyberte si mezi "Nastavení -> Video nastavení -> Optimalizovat výstup pro LCD (RGB)" a "Nastavení -> Video nastavení -> Optimalizovat výstup pro LCD (BGR)" podle toho, který z nich vypadá lépe.
13.Uložte vaše nastavení pomocí "Nastavení -> Ulož nastavení".
14.Nesahejte již nikdy více na "Jas Jas". "Kontrast Kontrast" můžete nastavovat dle libosti kdykoliv bude třeba.

Doporučení

Pokud máte X Server, který podporuje vestavěnou gamma korekci, zcela tuto korekci vypněte. Dostanete lepší obraz. K tomu, abyste korekci vypnuli, stačí oeditovat konfigurační soubor X Serveru a nastavit všechny "gamma" položky na 1.0. Potom X Server restartujte, pusťte Links a normálně Links i monitor zkalibrujte.